«ԵՈՒՐՈՓԱ ԳԱՓ» – ԹՈԹԵՆՀԱՄ ՏՊԱՒՈՐԻՉ ՅԱՂԹԱՆԱԿ ՄԸ ԱՐՁԱՆԱԳՐԵՑ ԻՆԹԷՐԻ ԴԷՄ

0
123

Հինգշաբթի երեկոյեան տեղի ունեցան  եւրոպական ակումբներու« Եուրոփա Գափ» բաժակի   1/16-րդ հանգրուանի երթի մրցումները:   Լոնտոնի  Ուայթ Հարթ Լէյն մարզադաշտին մէջ, 34353 մարզասէրներու առջեւ   Թոթենհամ ընդունեց Ինթէր Միլանը եւ   երեք անպատասխան գնդակ զետեղեց անոր  բերդին մէջ (կիսախաղ՝ 2-0):   Թոթենհամի կոլերը նշանակեցին   Կարէթ Պէյլ,   Կիլֆի  Սիկուրտսըն եւ  Իան  Վերթոնկէն:

 Պուքարեսթի մէջ, 45 հազար  մարզասէրներու առջեւ,  Սեթուա Պուքարեսթ  1-0 արդիւնքով պարտութեան մատնեց Չելսին:  Մրցումին միակ կոլը փենալթի հարուածով  նշանակեց  Ռաուլ   Ռուսեսքու, մրցումի 34-րդ վայրկեանին:

 Նիուքասըլ Եունայթըտ՝ 0-0 արդիւնքով սպիտակ հաւասարութիւն մը արձանագրեց  Անժի   Մախալքալաքայի դէմ:   Լացիօ Ռոմա, սեփական դաշտին մէջ  2-0 արդիւնքով պարտութեան մատնեց   Շթութկարթը:  Էտրսըն եւ   Օնազի նշանակեցին  իտալական  խումբին կոլերը:

Պենֆիքա 1-0 արդիւնքով  պարտութեան մատնեց Պորտօն:  Ֆեներպահչէ   1-0 արդիւնքով  յաղթանակ մը արձանագրեց  Վիքթորիա  Փլզէնի դէմ:  Պալ ՝ 2-0 արդիւնքով պարտութեան  մատնեց  Զենիթը:  Լեվանթէ –  Ռուպին Քազան  ճակատումը  վերջ գտաւ 0-0  հաւասարութեամբ:

 

 

ԵՒՐՈՊԱՅԻ  ԱԶԳԱՅԻՆ ԱԽՈՅԵԱՆՈՒԹԻՒՆՆԵՐՈՒ   ԳԾՈՎ ԿԱՐԵՒՈՐ  ՄՐՑՈՒՄՆԵՐՈՒ  ՅԱՅՏԱԳԻՐԸ

ԱՆԳԼԻԱ

ՇԱԲԱԹ, 9 ՄԱՐՏ 2013

ԱՆԳԼԻՈՅ ԲԱԺԱԿԻ ԳԾՈՎ

Էվըրթըն –  Ուիկան ժամը՝   14.45

 Մանչեսթըր Սիթի –   Պարնզլի  ժամը՝  19.30

ՓՐԸՄԻՅԷՐՇԻՓ

Ռիտինկ –  Ասթոն Վիլա ժամը՝  17.00

 Ուեսթ Պրոմուիչ Ալպիոն –  Սուանսի Սիթի ժամը՝  17.00

ՍՊԱՆԻԱ

Պարչելոնա  –  Տեփորթիվօ ժամը՝  21.00

Ռէալ Մայորքա –  Սեւիլիա ժամը՝   23.00

ԻՏԱԼԻԱ

Ուտինեզէ –  Ռոմա ժամը՝   21.45

ԳԵՐՄԱՆԻԱ

Պայերն   Միւնիխ –  Ֆորթունա Տիւսելտորֆ   ժամը՝  16.30

Շալքէ  04-   Պորուսիա Տորթմունտ ժամը՝   16.30

ՖՐԱՆՍԱ

  Փարի Սէն Ժերմէն –   Նանսի   ժամը՝  18.00

Վալենսիէն –  Լիլ   ժամը՝   21.00

ԿԻՐԱԿԻ, 10  ՄԱՐՏ  2013

 ԱՆԳԼԻԱ

ԲԱԺԱԿԻ ԳԾՈՎ

Միլուոլ –   Պլեքպըրն Ռովըրզ  ժամը՝   16.00

 Մանչեսթըր Եունայթըտ –  Չելսի ժամը՝  18.30

ՓՐԸՄԻՅԷՐՇԻՓ

 Նիուքասըլ Եունայթտ  Սթոք Սիթի   ժամը՝  17.00

Լիվըրփուլ –  Թոթենհամ     ժամը՝ 18.00

 ՍՊԱՆԻԱ

Աթլեթիք  Պիլպաօ –  Վալենսիա   ժամը՝  13.00

 Չելթա Վիկօ – Ռէալ Մատրիտ   ժամը՝   20.00

Աթլեթիքօ Մատրիտ –  Ռէալ Սոսիէտատ  ժամը՝  22.00

ԻՏԱԼԻԱ

Եուվենթուս  – Գաթանիա ժամը՝  16.00

 Ինթէր Միլան – Պոլոնիա ժամը՝ 21.45

Լացիօ Ռոմա – Ֆիորենթինա ժամը՝  21.45

ԳԵՐՄԱՆԻԱ

 Շթութկարթ –  Համպուրկ  ժամը՝  18.30

ՖՐԱՆՍԱ

 Նիս –  Մոնփելիյէ   ժամը՝  15.00

Պորտօ – Պասթիա   ժամը՝  18.00

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here